Porażka Sevilli, Krychowiak strzelił samobója i wywalczył karnego [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03/04/16 22:29, Komentarzy: 4

3
4

Sevilla FC przegrała przed własną publicznością z Realem Sociedad 1:2 (0:2) w niedzielnym spotkaniu 31. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Kibice zgromadzeni na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan na pierwsze trafienie w tym meczu czekali niespełna 120 sekund. Na listę strzelców wpisał się wówczas Markel Bergara, który wykorzystał dośrodkowanie Asiera Illaramendiego z rzutu wolnego. W 34. minucie goście podwyższyli prowadzenie za sprawą samobójczego gola Grzegorza Krychowiaka. Polak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym i głową trafił do siatki.

W 51. minucie kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Kevin Gameiro, który skutecznie wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu na Grzegorzu Krychowiaku. Francuz ustalił tym samym rezultat rywalizacji.

Reprezentant Polski przebywał na boisku do 66. minuty. Na placu gry zastąpił go Steven N'Zonzi.

Warto zaznaczyć, że goście kończyli mecz w osłabieniu. W 68. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Bergara.

Dzięki wygranej, Real Sociedad awansował na dziesiąte miejsce w tabeli Primera Division. Podopieczni Eusebio mają na swoim koncie 38 punktów, z kolei Sevilla FC Zdobyła do tej pory 48 "oczek" i znajduje się na siódmej pozycji.