Porażka Vive Kielce w Lidze Mistrzów

mgilert, Shutterstock
Vive Tauron Kielce przegrało z MOL-Pic Szeged 30:31 w pierwszym meczu Ligi Mistrzów w tym sezonie.

Polski zespół przegrał minimalnie z rywalem, choć na początku meczu sprawiał lepsze wrażenie i prowadził nieznacznie. Źle w kieleckiej drużynie zaczęło się dziać od 13 minuty. To wtedy obrona zaczęła popełniać błędy, a atak razić nieskutecznością. Węgrzy wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końca pierwszej połowy.

Nasi zawodnicy na drugą odsłonę wyszli z trzybramkową stratą i taka też utrzymywała się przez kilka minut drugiej połowy, a w pewnym momencie wzrosła nawet do sześciu trafień. Vive zaczęło odrabiać straty dopiero w ostatnich minutach, ale czasu na skuteczną pogoń już im nie starczyło. Polska drużyna przegrała ostatecznie 30-31.

MOL-Pick Szeged - Vive Tauron Kielce 31:30 (17:14)

Pick: Sierra, Wyszomirski - Ancsin 1, Balogh 1, Blazević, Bombac 11/3, Curuvija, Fekete, Dos Santos 4, Hegedus, Ilyes 2, Kallman 5, Mindegia Elizaga 2, Velky, Vranjes 4, Zubai 1.