Porażka Vive Kielce w LM piłkarzy ręcznych

Dziurek/Shutterstock
Vive Tauron Kielce przegrało z Celje Pivovarna Lasko 33:34 w jedenastej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Polski zespół dobrze rozpoczął to spotkanie. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa szybko wypracowali sobie przewagę nad rywalem, którą utrzymywali w kolejnych minutach. Niestety nasi szczypiorniści w drugiej części pierwszej odsłony popełnili kilka prostych błędów i w 23 minucie to rywale po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszli na prowadzenie. Kielczanie szybko się jednak przebudzili i do szatni schodzili z trzypunktową przewagą - 19:16.

W drugiej połowie zawodnicy Vive utrzymywali bezpieczną przewagę. Niestety w końcówce dali rywalom dojść do głosu i bardzo szybko ją roztrwonili. Na cztery minuty przed końcem mieliśmy już remis. Ostatnie słowo należało do przeciwników, którzy wyprowadzili błyskawiczną kontrę w ostatnich sekundach i wygrali ostatecznie 34:33.

Po 11 kolejkach Vive Tauron Kielce zajmuje trzecie miejsce w grupie B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.