Porażka Wisły Płock w LM piłkarzy ręcznych. Trudna sytuacja polskiego zespołu

mediapictures.pl/Shutterstock
Orlen Wisła Płock przegrała 28:36 z FC Barcelona Lassa w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. By Wisła awansowała dalej, potknąć musi się Bjerringbro-Silkeborga.

Pierwsza odsłona należała do wyrównanych. W pierwszych minutach gospodarze wypracowali sobie wprawdzie trzybramkową przewagę - 9:6 - ale kilka minut później płocczanie doprowadzili do remisu po 13. Do szatni to jednak Barcelona schodziła z prowadzeniem 17:15.

Druga partia to już zdecydowana dominacja Hiszpanów. Po kwadransie gry mieliśmy już 28:18 dla rywali, którzy w kolejnych minutach wyraźnie spuścili z tonu. Mimo to FC Barcelona pokonała Wisłę Płock 36:28.

Polski zespół może awansować do dalszej rundy, ale musi liczyć na potknięcie Bjerringbro-Silkeborga - na remis lub porażkę Duńczyków.