Porażka z Włoszkami, Polki nie pojadą na igrzyska

Reprezentantki Polski przegrały 2:3 z Włoszkami w trzecim spotkaniu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, tracąc tym samym jakiekolwiek szanse na awans.

Pierwszy set to zupełna dominacja Włoszek, które od samego początku do końca wyraźnie prowadziły. Już na początku potrafiły stworzyć sobie sporą przewagę - 7:3, 10:6. Polki były kompletnie bezradne, w pewnym momencie przegrywając różnicą 8 punktów. Ostatecznie pierwszą odsłonę przegrały 18:25.

Drugi set to ponownie dominacja rywalek. I znowu na samym początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddały do samego końca. Polki w zasadzie przez całą drugą partię nie były w stanie nawiązać równorzędnej walki, tylko parę razy zbliżając się na odległość dwóch punktów. Ostatecznie znowu musiały uznać wyższość przeciwniczek - 22:25. W tym momencie wiadomym było, że reprezentantki Polski nie wyjdą z grupy i nie awansują na igrzyska.

Trzeciego seta nasze zawodniczki zaczęły tak, jak powinny zacząć to spotkanie. Po paru minutach prowadziły już 5:1. W dużej mierze spowodowane to było jednak rozprężeniem w szeregach reprezentacji Włoch. W kolejnych minutach polskie siatkarki nadal utrzymywały bezpieczne, 3-punktowe prowadzenie - 12:9, 14:11. Z czasem nasze zawodniczki wypracowały jeszcze większą przewagę - 21:14 - która trochę roztrwoniły w końcówce, ale trzecią partię ostatecznie wygrały 25:22.

Czwarta odsłona zaczęła się od dobrej gry Polek, które już po paru akcjach prowadziły 4:1. Tymczasem przewaga naszych siatkarek stopniała do jednego punktu - 5:4, 10:9, aż w końcu Włoszki doprowadziły do wyrównania - 14:14. Potem jednak znowu do głosu doszły polskie siatkarki i wygrały tę partię 25:19. W setach mieliśmy remis 2:2.

W tie breaku byliśmy świadkami zaciętej walki, choć to Włoszki przez większość czasu miały niewielką przewagę - 4:3, 8:7. Potem rywalki odskoczyły na 4 punkty - 11:7 - i nasze zawodniczki znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Przeciwniczki nie odpuściły już do końca i wygrały 15:13, a w całym spotkaniu 3:2.

Reprezentacja Polski siatkarek zajęła ostatnie miejsce w grupie i nie ma już szans na awans na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.