Porażka zespołu Zielińskiego i Skorupskiego z beniaminkiem Serie A

Frosinone Calcio pokonało na wyjeździe Empoli 2:1 w spotkaniu 25. kolejki ligi włoskiej. Cały mecz w drużynie gospodarzy rozegrali Łukasz Skorupski i Piotr Zieliński.

Pierwszego gola dla gości zdobył w 17. minucie gry, Daniel Ciofani. 30-latek pokonał Skorupskiego strzałem głową, po dośrodkowaniu Daniela Pavlovicia.

Empoli zdołało wyrównać kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy meczu. Massimo Maccarone otrzymał podanie od Riccardo Saponary, minął zwodem obrońcę rywali i technicznym strzałem zaskoczył Nicolę Lealiego.

Wynik na 1:2 ustalił w 73. minucie gry, Ciofani, który wykorzystał rzut karny. Chwilę wcześniej w polu karnym Mario Rui sfaulował Federico Dionisiego.

Dla gospodarzy był to szósty mecz z rzędu bez wygranej. Po porażce Empoli zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli. Frosinone jest na osiemnastej pozycji w lidze, ze stratą dwóch punktów do bezpiecznej strefy.