"Portugalia jest teraz faworytem całego turnieju"

Ostatnia aktualizacja: 26/06/16 09:10, Komentarzy: 14

0
14

Reprezentacja Chorwacji w 1/8 finału Euro 2016 przegrała z Portugalią 0:1 po dogrywce. Trener Ante Cacić powiedział na konferencji prasowej, że jego drużyna nie zasłużyła na porażkę – poinformowano na stronie internetowej UEFA.

– Wszystko układało się idealnie, poza tym, że w końcówce straciliśmy gola. Spodziewaliśmy się tego, że Portugalia będzie nastawiona na grę z kontrataku. Przez 120 minut kontrolowaliśmy mecz i nie dopuszczaliśmy rywali do okazji bramkowych, ale raz nam się to nie udało. Czasami lepsze drużyny nie wygrywają. Byliśmy znacznie bardziej agresywni niż przeciwnicy i zależało nam na zdobyciu gola, ale Portugalia była zdyscyplinowana. Mogę jej tylko pogratulować. To świetny zespół, który posiada duże doświadczenie. To teraz faworyci turnieju – powiedział Cacić.

Jedyny gol dla Portugalii padł w 27. minucie dogrywki. Na listę strzelców wpisał się Ricardo Quaresma.

– Jestem bardzo smutny. Mieliśmy dużą szansę. Gdybyśmy wygrali, droga do finału byłaby prosta. Piłka nożna nie jest jednak sprawiedliwa – dodał 62-letni trener.