Portugalia rozgromiła Estonię, dwa gole Ronaldo

AGIF/Shutterstock
Reprezentacja Portugalii pokonała w swoim ostatnim meczu towarzyskim przed EURO 2016 Estonię 7:0. Po dwa gole na Estadio da Luz w Lizbonie strzelili Cristiano Ronaldo i Ricardo Quaresma.

Podopieczni Fernando Santosa strzelanie rozpoczęli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy, w którym zdobyli trzy bramki. Najpierw gola głową strzelił Ronaldo. Następnie wynik podwyższył precyzyjnym uderzeniem Quaresma. Tuż przed zejściem do szatni ponownie Ronaldo skutecznie przymierzył z pola karnego.

W drugiej połowie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, czwartego gola strzelił Danilo Pereira. Piąta bramka to samobójcze trafienie obrońcy gości, Karola Metsa. Później Quaresma zanotował jeszcze swoje drugie trafienie, a wynik ustalił Eder.

Portugalia swój pierwszy mecz na EURO rozegra 14 czerwca z Islandią w Saint-Etienne. Jej kolejnymi rywalami w Grupie F będą Austria oraz Węgry.