Portugalia: Wyjazdowa wygrana Porto

Ostatnia aktualizacja: 08/05/16 07:28, Komentarzy: 0

0
0

FC Porto pokonało na wyjeździe Rio Ave Vila de Conde 3:1 w meczu przedostatniej kolejki ligi portugalskiej. Dla gospodarzy było to czwarte spotkanie z rzędu bez wygranej.

Po pierwszej połowie meczu utrzymywał się wynik 1:1. Najpierw w piątej minucie gry bramkarza gości pokonał Helder Postiga, a kwadrans później do wyrównania doprowadził Miguel Layun, który wykorzystał rzut karny. Po zmianie stron trafienia dla "Smoków" zaliczyli Sergio Oliveira i Silvestre Varela.

Po zwycięstwie zespół prowadzony przez Jose Peseiro zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Do prowadzącej w lidze Benfiki traci piętnaście punktów. Rio Ave jest na siódmej pozycji w Primeira Liga.

W ostatniej serii spotkań FC Porto zagra u siebie z Boavistą. Rywalem Rio Ave będzie Uniao Madeira.