Potworna kontuzja po faulu Marcelo! Brazylijczyk zalał się łzami i wyleciał z boiska [WIDEO]

Twitter Screen
Trwają rozgrywki Copa Libertadores. W jednym ze spotkań legendarny Marcelo sfaulował rywala, który doznał fatalnej kontuzji.
Fluminense zmierzyło się z Argentinos Juniors w ramach 1/8 finału Copa Libertadores. Spotkanie było rozgrywane na Estadio Diego Armando Maradona w argentyńskim Buenos Aires.
Pierwszą bramkę w 14. minucie zdobył Gabriel Avalos dając prowadzenie argentyńskiej drużynie. Dwie minuty później doszło do niewielkiego zamieszania na boisku. Lucas Villalba i Felipe Melo zostali ukarani żółtymi kartkami za niesportowe zachowanie.
Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania miała miejsce fatalna w skutkach sytuacja. W 56. minucie Marcelo sfaulował obrońcę Argentinos Juniors, Luciano Sancheza.
Argentyńczyk upadł na murawę, a jego noga wygięła się w nienaturalny sposób. Pierwotnie myślano, że złamał nogę, jednak według raportu medycznego doszło do pełnego zwichnięcia kolana.
Były gracz Realu Madryt zalał się łzami, po czym obejrzał czerwoną kartkę. Fluminenese kontynuowało mecz w dziesiątkę.
Dwadzieścia minut później arbiter pokazał kolejną czerwoną kartkę. Bramkarz Argentinos Juniors, Alexis Martin, podciął rywala, przez co musiał opuścić boisko.
W 87. minucie Samuel Xavier z Fluminenese ustalił wynik meczu na 1:1. Zespoły spotkają się w rywalizacji rewanżowej 9 sierpnia na Maracanie w Rio de Janeiro.
Zdaniem lekarzy ze szpitala Sanatorio Finochietto, Sanchez wróci do zdrowia po upływie od ośmiu do 12 miesięcy. Po brutalnym faulu Marcelo opublikował w mediach społecznościowych wpis, okazujący wsparcie kontuzjowanemu piłkarzowi.
- Przeżyłem dzisiaj bardzo trudny moment na boisku. Nieświadomie zraniłem innego piłkarza. Życzę ci jak naszybszego powrotu do zdrowia, Luciano Sanchezie - napisał Marcelo.
Filip Węglicki02 Aug 2023 · 07:48
Źródło: apnews.com