Poważny uraz Aymerica Laporte

Obrońca Athletiku Bilbao, Aymeric Laporte doznał kontuzji stawu skokowego w prawej nodze – poinformowano na stronie internetowej "Rojiblancos". Według hiszpańskich mediów, 21-letni piłkarz nie będzie mógł występować do końca sezonu.

Pierwsze badania wykazały złamanie kości strzałkowej z przemieszczeniem i uraz kostki. Po powrocie do Bilbao przeprowadzone zostaną kolejne testy, które określą jak długa będzie jego przerwa w grze – napisano w komunikacie.

Francuz urazu doznał w meczu młodzieżowej reprezentacji U-21 przeciwko Szkocji. W 59. minucie gry zmienił go Clement Lenglet. "Trójkolorowi" pokonali rywali 2:0.

Laporte w bieżącym sezonie rozegrał 26 meczów w Primera Division i zdobył trzy gole. W angielskiej prasie w tym tygodniu donoszono, że jego sprowadzeniem do klubu zainteresowany jest Manchester City. "The Citizens" byli gotowi zapłacić za jego transfer 50 milionów euro.