Powrót Króla! Dwie bramki Lewandowskiego, Bayern z mistrzostwem! [VIDEO]

Shutterstock
Bayern pokonał Wolfsburg w meczu 31 kolejki Bundesligi. Formą błysnął dochodzący do siebie po niedawnej kontuzji Robert Lewandowski.

Pierwsza bramka padła już w 19 minucie. David Alaba fantastycznie przymierzył z wolnego, umieszczając piłkę tuż przy słupku. 1:0!

W 36 minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Dogrywał mu Thomas Mueller, a polski napastnik technicznym strzałem z blisko szesnastu metrów nie dał szans bramkarzowi. 2:0!

Tuż przed przerwą "Lewy" dołożył drugie trafienie. Tym razem akcję lewą flanką przeprowadził Kingsley Coman, wrzucił w pole karne, a tam już czekał Lewandowski, który przyjął piłkę, po czym mocnym uderzeniem zmieścił ją w siatce. Gol do szatni i 3:0!

W przerwie trener Wilków zdecydował się zdjąć Jakuba Błaszczykowskiego (obie bramki Lewandowskiego zostały zdobyte po akcjach stroną, za którą odpowiadał piłkarz Wolfsburga i mogło to mieć wpływ na decyzję szkoleniowca).

W drugiej połowie okazało się, że piłkarze mają jeszcze coś w zanadrzu i nie wystrzelali się w pierwszej odsłonie. W 66 minucie solową Arjen Robben zrobił to, co zwykle robi - z piłką przy stopie zszedł z prawej strony do środka, przymierzył lewą nogą i podwyższył prowadzenie na 4:0.

Jakby nieszczęść gospodarzy było mało, w 78 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Gustavo. Dwie minuty później Lewandowski stanął przed szansą skompletowania hat-tricka, ale z ostrego kąta trafił w słupek. Piłka odbiła się jednak na tyle szczęśliwie dla gości, że nadbiegający z głębi pola Thomas Mueller mógł spokojnie wbić ją do pustej bramki. 5:0!

W miarę upływu czasu piłkarze Wolfsburga sprawiali wrażenie coraz mniej zainteresowanych grą. Wykorzystali to rywale - w 85 minucie Robben dośrodkował spod linii końcowej, piłka trafiła do Kimmicha, który z ostrego kąta pokonał bramkarza. 6:0, nokaut!

Więcej goli już nie zobaczyliśmy. Bayern pewnie pokonał Wolfsburg i może świętować kolejny tytuł mistrzowski.