betclic

PP: Zagrają z czarnymi opaskami

Ostatnia aktualizacja: 17/11/15 14:16, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Lech Poznań otrzymał zgodę Polskiego Związku Piłki Nożnej na rozegranie ćwierćfinałowego meczu Pucharu Polski z Zagłębiem Lubin z czarnymi opaskami - czytamy na oficjalnej stronie mistrzów Polski. Spotkanie ma poprzedzić też minuta ciszy. To wyraz solidarności z bliskimi ofiar ataku terrorystycznego w Paryżu, który miał miejsce w miniony piątek.

- Jesteśmy wstrząśnięci wydarzeniami, do których doszło w stolicy Francji - tłumaczy decyzję Kolejorza prezes Klimczak. - Poprzez minutę ciszy i czarne opaski na ramionach piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego chcemy okazać rodzinom ofiar naszą solidarność i współczucie.

Zdarzenia z nocy z piątku na sobotę zaniepokoiły cały świat i dotknęły bezpośrednio świat piłki nożnej. Jeden z zamachów miał miejsce w pubie niedaleko stadionu Stade de France. Terroryści prawdopodobnie planowali również uderzyć na trybunach podczas towarzyskiego meczu Francja - Niemcy. Tę próbę udaremniono.

- To napawa nas wszystkich niepokojem, bo sport w ogóle, a piłka nożna to dyscyplina, która łączy, a nie dzieli, dostarcza emocje, którym daleko do nienawiści i agresji - mówi prezes Kolejorza cytowany przez lechpoznan.pl.

Spotkanie ćwierćfinału Pucharu Polski Lech Poznań - Zagłębie Lubin w czwartek o 20:45.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!