betclic

Premier League wydała miliard funtów!

Ostatnia aktualizacja: 02/09/15 07:51, Komentarzy: 0

0
0
Fot. manutd.com

Jak wskazuje serwis goal.com, Premier League ustanowiła kolejny rekord - po raz pierwszy w jednym roku kalendarzowym wydatki na transfery sięgnęły poziomu miliarda funtów.

Samo letnie okienko transferowe 2015 również było rekordowe - 870 milionów funtów. Dodając do tego 130 milionów wydane w styczniu, wychodzi, że w Premier League na transfery poszedł okrągły miliard. W poprzednim oknie angielskie kluby na wzmocnienia przeznaczyły 835 milionów.

- Z dwudziestoma klubami z Premier League, które znalazły się w pierwszej 40 na świecie, jeśli chodzi o dochody, widzieliśmy zespoły z angielskiej ligi skutecznie walczące o znanych piłkarzy. Patrząc na Europę, brutto i wydatki netto drużyn z Premier League było dwukrotnie większe od każdej z europejskich lig. Główną siłą za tym stojącą, są dystrybucja i rosnące przychody z praw do transmisji - stwierdził Alex Thorpe, menedżer grupy biznesowej w Deloitte. 

Wydatki najsilniejszej 4 Premier League to 340 milionów funtów - 40% całych wydatków Premier League. Wielka "piątka" z Serie A przeznaczyła na wzmocnienia 405 mln, w La Liga najsilniejsze kluby wzmocniły się za 400 ml, w Bundeslidze było to 290 mln, a w Ligue 1 220 mln.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela