betclic

Prezes Lecha: zrobić rozpierduchę jest najłatwiej

Ostatnia aktualizacja: 02/09/15 20:44, Komentarzy: 1

8
1
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak, zdecydowanie zaprzeczył plotkom o kłopotach finansowych klubu. Stwierdził też, że kryzysu w drużynie nie widzi.

- Wejść do szatni i zrobić rozpierduchę jest najłatwiej. Po meczu z Błękitnymi w zeszłym sezonie chcieliśmy podnieść ciśnienie, a teraz chcemy je zmniejszyć. Chcemy wysłać zespołowi sygnał - "easy", nikogo nie będziemy karać zsyłką czy karami. Chcemy tak zarządzać stresem i emocjami, by pomóc piłkarzom wyjść z dołka -  powiedział, cytowany przez sport.pl.

- O kryzysie będę mógł mówić wtedy, gdy zostaniemy na tym czternastym miejscu do połowy grudnia. A tak nie będzie. Teraz kryzysu nie ma, jest trudna sytuacja - dodał.

- Rozmawialiśmy ze Sławkiem Peszko, wymienialiśmy SMS-y, a sam piłkarz był kilkukrotnie na stadionie. Ostatecznie wybrał ofertę Lechii, chciał od nas dłuższego kontraktu i wyższych zarobków. Sławek nie wyklucza, że swoją karierę skończy właśnie w Poznaniu - bronił się przed pretensjami kibiców, że była gwiazda klubu wróciła do Ekstraklasy, ale nie do Poznania.

- Jestem oburzony na głosy, że nasi piłkarze nie grają, bo nie dostali premii za mistrzostwo Polski. To obraża naszych zawodników. W Lechu nigdy nie było takiej sytuacji, by piłkarze stwierdzili, że nie zagrają z takiego powodu - argumentował.

- Premia została wypłacona w regulaminowym terminie 30 dni po mistrzostwie Polski, Nie ma u nas braku pieniędzy, to nie pieniądze grają i powodują nasze kłopoty. Piłkarze mają tak skonstruowane kontrakty, że jeżeli nie wygrywają, nie dostają pieniędzy. Ten mechanizm powoduje, że teoretycznie powinni grać o swoje. I grają - zakończył Klimczak.
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
RapTechnik
Zarejestrowany od: 1638 dni
Ilość komentarzy: 1639
Oceny: +1954
Kibicuje:
Brazylia Dinamo Zagreb Arsenal Londyn Chelsea Londyn Manchester United Liverpool FC Tottenham Hotspur Manchester City Leicester City FC Swansea City AFC
03.09.2015 / 00:44:57
I tak powinno być w każdym klubie... Piłkarze grają, starają się, przecież chcą wygrywać! A na końcu to tylko sport, ktoś wygrywa, ktoś przegrywa. Za co tu karać? Tak powinno być właśnie wszędzie, a nie jak u Wojciechowskiego w Polonii!

Tabela