betclic

Prezes Wisły: Sprawa Cierzniaka będzie miała ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 14/03/16 14:53, Komentarzy: 3

0
3
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

- Chciałem podkreślić, że sprawa pana Radosława Cierzniaka ma swój dalszy ciąg. Niestety w świetle takich procedur, jakie funkcjonują w Polskim Związku Piłki Nożnej, czekamy do dziś na uzasadnienie decyzji. Potwierdzamy, że w naszej opinii podjęta przez Komisję decyzja jest decyzją krzywdzącą, stronniczą, uwzględniającą interesy Legii Warszawa - powiedział na łamach oficjalnej strony krakowskiego klubu Piotr Dunin-Suligostowski, prezes Wisły Kraków.

Cierzniak 7. marca został zawodnikiem wicemistrzów Polski. Biała Gwiazda nie zgodziła się jednak z tą decyzją i odwoła się od wyroku tuż po tym, jak otrzyma uzasadnienie decyzji organu. Izba ma na dostarczenie dokumentacji 20 dni.

- Stworzony został niebezpieczny precedens, który może być szkodliwy dla wielu klubów. Okazuje się, że klub, który ma podpisaną z zawodnikiem umowę i wypłaca terminowo wszystkie wynagrodzenia zawodnikowi, jest ubezwłasnowolniony w decyzjach wewnętrznych o przesunięciu zawodnika do drużyny rezerw - zaznaczył prezes. - Tak jak wspomniałem, stworzony został precedens, w którym zawodnik, który pomimo ważnego kontraktu, chciałby zmienić klub, może wystąpić z wnioskiem, iż jego warunki treningu zostały pogorszone, a szanse na rozwój sportowy zostały zmniejszone, w związku czym oczekuje rozwiązania kontraktu. Taka była konkluzja, której wysłuchaliśmy podczas obrad Komisji. Zawodnik uzasadniał ją faktem, że musi trenować na murawie ze sztuczną nawierzchnią. Jest to niepoważne i dziwimy się, że tego rodzaju decyzja została podjęta. Mamy wrażenie, iż podczas spotkań z innymi klubami, wygłaszały one podobne do naszej opinie - dodał wzburzony Dunin-Suligostowski.

- Posiadamy i dokumentację, i nagrania wywiadów, których udzielał Radosław Cierzniak, a które w pierwszej wersji potwierdzały prowadzenie rozmów w grudniu, następnie w ciągu godziny wypowiedzi te zostały czterokrotnie zmodyfikowane. Będziemy również odwoływać się w tej sprawie, ponieważ jeśli zawodnik faktycznie prowadził rozmowy z innym klubem wcześniej niż pół roku przed wygaśnięciem kontraktu, złamał literę prawa
- stwierdził na konferencji prasowej prezes Wisły.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
schnor25
Zarejestrowany od: 1705 dni
Ilość komentarzy: 1148
Oceny: +8948
Kibicuje:
Arsenal Londyn Pogoń Szczecin
14.03.2016 / 15:30:16
Niech się już w tej Wiśle doszczętnie nie kompromitują, bo tylko robią z każdym dniem coraz większe pośmiewisko w całej Polsce. Cierżniak być może ma swoje za uszami, ale mimo wszystko zsyłać zawodnika za karę do rezerw? Temat już był wałkowany w mediach. Do rezerw go mogliby przenieść, gdyby facet zanotował spory regres formy, dochodził po kontuzji do formy, a tu nie miało nic takiego miejsca.
Trampkarz
hubi27m80
Zarejestrowany od: 1704 dni
Ilość komentarzy: 2
Oceny: -1
15.03.2016 / 00:00:58
nie.....
Trampkarz
hubi27m80
Zarejestrowany od: 1704 dni
Ilość komentarzy: 2
Oceny: -1
15.03.2016 / 00:00:14
schonor25 zamilcz...!!!

Tabela