betclic

Prezydent Barcelony: Kara od UEFA to naruszenie praw

Ostatnia aktualizacja: 25/10/15 16:22, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Natursports/Shutterstock

Prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu, potwierdził, że władze złożą odwołanie w sprawie kary, którą UEFA wymierzyła w klub za wywieszenie flagi Katalonii w trakcie meczu Ligi Mistrzów.


- UEFA nałożyła na Barcelonę karę, która uderza w prawo wolności słowa. Zostaliśmy ukarani, wyrażając uzasadnione uczucia, które nie powinny być piętnowane w nowoczesnym i demokratycznym społeczeństwie. Wystarczy - mówił Bartomeu cytowany przez portal goal.com.

- Teraz zwrócimy się z wnioskiem do Komisji Odwoławczej UEFA, Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu, Sądu Najwyższego w Szwajcarii i jeśli będzie trzeba, to także do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu - zapewnił.

- Jesteśmy dumni, że możemy bronić wolności słowa, co sprawia, że stajemy się silniejsi - zakończył prezydent Barcelony.
Źródło: goal.com
Dodaj komentarz
Junior
danio16
Zarejestrowany od: 1137 dni
Ilość komentarzy: 16
Oceny: +11
Kibicuje:
Legia Warszawa Polska FC Barcelona
25.10.2015 / 21:28:02
Mnie ciekawi tylko jedno czemu real nie dostał kary za sprowadzenie odegrała Barca dostała za to karę (sprowadzenie Allena halilovica) który gra już w innym klubie. A gdy Katalonia odłączy się od Hiszpani to niech Barca przyłączy się do lige1 czy do innej ligi
Junior
Emphy
Zarejestrowany od: 851 dni
Ilość komentarzy: 128
Oceny: +777
Kibicuje:
Polska
25.10.2015 / 18:22:53
Już niedługo zabronią wywieszać flag narodowych w meczach międzypaństwowych, żeby rywal nie czuł się urażony.