betclic

Probierz: Bolą nas niewykorzystane okazje

Ostatnia aktualizacja: 14/04/16 14:40, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

 - Wiemy, że sytuacja, w której jesteśmy jest bardzo obciążająca psychicznie. Szczególnie po tych meczach, które ostatnio rozegraliśmy. Musimy pamiętać, że pomimo porażek w ostatnich spotkaniach zaprezentowaliśmy się korzystnie. I to najbardziej boli. Mieliśmy wiele okazji, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać i przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę – mówi na oficjalnej stronie klubowej trener Michał Probierz przed pierwszym meczem w rundzie dodatkowej, w którym rywalem Żółto-Czerwonych będzie Górnik Łęczna.

Co będzie kluczem do zwycięstwa w pierwszym meczu rundy dogrywkowej? - Czas wrócić do lepszej skuteczności. Pracujemy nad tym, a także nad organizacją gry defensywnej. Nie możemy już tracić bramek po takich błędach jakie przytrafiały nam się do tej pory – analizuje trener Probierz i dodaje - Łęczna to bardzo doświadczony zespół. W zeszłym roku również zaprawili się w bojach w dolnej ósemce. Szanujemy naszego najbliższego przeciwnika. Musimy wreszcie dobrze zagrać. Zdobyć więcej niż jedną bramkę i wygrać.

Praca nad organizacją gry defensywnej przewiduje także kolejne nowe ustawienie pary środkowych obrońców. -  Nie ukrywamy już tego. Na środku obrony zagra Szymonowicz z Gutim. Musimy próbować coś poprawić. Zobaczymy co z tego wyjdzie – tłumaczy szkoleniowiec Jagiellonii.

Można wypracować schemat rozegrania, a także kilka wariantów stałych fragmentów gry, ale jak sprawić by do zawodników znów zaczęło uśmiechać się szczęście? - Szczęście to wynik ciężkiej pracy. Fart to jedno, szczęście to coś zupełnie innego. Nie na darmo się mówi, że szczęściu trzeba pomóc. Musimy pracować nad tym, żeby stwarzać jeszcze większą ilość jeszcze lepszych sytuacji. Wówczas jak piłka zacznie wpadać to wszystko się odblokuje – zapewnia trener Michał Probierz.

Szkoleniowiec przed najważniejszym miesiącem w tym sezonie może liczyć na pełne poparcie swoich zawodników jak i Prezesa naszego klubu – Cezarego Kuleszy. - Jeżeli chodzi o Prezesa Kuleszę to na pewno bardzo dobrze przeczytać czy usłyszeć takie słowa. To budujące. Same pogłoski jednak już mnie nie ruszają. Zbyt doświadczonym trenerem jestem, żeby się przejmować tym, co ludzie piszą czy mówią – zakończył trener Michał Probierz odnosząc się do słów Prezesa Jagiellonii przytaczanych w mediach po porażce z Piastem w Gliwicach.

Źródło: jagiellonia.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela