Przebudzenie Leicester! Wysokie zwycięstwo mistrza Anglii z Manchesterem City! Hat-trick Vardy'ego

alphaspirit / shutterstock
Leicester City pokonało Manchester City 4:2 na King Power Stadium w piętnastej kolejce Premier League.

Strzelanie już w trzeciej minucie rozpoczął Jamie Vardy. Reprezentant Anglii otrzymał doskonałe prostopadłe podanie od Islama Slimaniego, wyszedł sam na sam z Claudio Bravo i umieścił piłkę w siatce po precyzyjnym uderzeniu w długi róg.

Minęły dwie minuty a mieliśmy już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Andy King.

W dwudziestej minucie "Lisy" prowadziły z "The Citizens" już 3:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Jamie Vardy. Napastnik otrzymał doskonałe podanie od Riyada Mahreza, minął golkipera gości i umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie hat-tricka skompletował Vardy. Fatalny błąd popełnił John Stones, angielski snajper znowu wyszedł sam na sam z Claudio Bravo i strzałem z bardzo ostrego kąta, wpakował futbolówkę do bramki.

Za moment na listę strzelców wpisał się Aleksandar Kolarov. Wynik spotkania w 90 minucie ustalił Nolito.

Leicester City rozbiło na własnym stadionie Manchester City 4:2. Dzięki zwycięstwu podopieczni Claudio Ranieriego awansowali na czternaste miejsce i mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową. Zawodnicy Josepa Guardioli mają natomiast trzydzieści punktów i plasują się na czwartej pozycji.

Leicester City - Manchester City 4:2 (3:0)
Bramki: Vardy 2, 20, 78; King 5 - Kolarov 82, Nolito 90