Przegrana zespołu Sobiecha, remis Bayeru, grali Polacy

Hannover 96 Artura Sobiecha przegrał w meczu 18. kolejki niemieckiej Bundesligi z SV Darmstadt 98 1:2 i spadł na ostatnie miejsce w tabeli. Polak wszedł na boisko dopiero w 90. minucie zastępując Christiana Schulza.

Thomas Schaaf, który zadebiutował w sobotę na stanowisku nowego szkoleniowca Hannoveru, nie będzie tego dnia wspominał zbyt dobrze, ponieważ świetnie dysponowany zawodnik rywali, Wagner, dwukrotnie pokonywał golkipera gospodarzy.

Bayer Leverkusen przegrywał z TSG 1899 Hoffenheim 0:1, ale ostatecznie wywiózł z Rhein-Neckar Arena jeden punkt, a to za sprawą obrońcy Omera Topraka, który w 75. minucie znalazł drogę do bramki gospodarzy. Eugen Polanski cały mecz zobaczył z ławki rezerwowych, a Sebastian Boenisch znalazł się poza meczową osiemnastką.

Ważne zwycięstwo w walce o utrzymanie odnieśli w sobotę piłkarze FC Ingolstadt, którzy u siebie pokonali FSV Mainz 1:0. W innym spotkaniu Hertha Berlin bezbramkowo zremisowała z Augsburgiem.