Przełamanie drużyny Salamona, gol Kupisza

Cagliari Calcio pokonało na wyjeździe Vicenzę 2:0 w meczu 32. kolejki drugiej ligi włoskiej. Dla drużyny ze Stadio Sant'Elia było to pierwsze zwycięstwo od 20 lutego.

Całe spotkanie w barwach gości rozegrał Bartosz Salamon. Dla 24-letniego obrońcy, który otrzymał ostatnio powołanie do reprezentacji Polski był to 26 występ w bieżących rozgrywkach.

Obie bramki dla Cagliari padły w drugiej połowie spotkania. Najpierw bramkarza rywali w 69. minucie meczu pokonał Antonio Cinelli, a wynik na 2:0 ustalił 20 minut później Federico Melchiorri. Gospodarze od 42. minuty spotkania musieli grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał wtedy Marco Pinato.

W innym sobotnim spotkaniu Serie B, Brescia zremisowała na wyjeździe 2:2 z Latiną. Jedną z bramek dla gości strzelił Tomasz Kupisz. Było to jego szóste trafienie w tym sezonie.

Liderem Serie B jest obecnie Cagliari. Drużyna "Rossoblu" ma dwa punkty przewagi nad Crotone, które w niedzielę zmierzy się z Pescarą. Brescia zajmuje dziewiątą pozycję w lidze.