Przełamanie Lechii, Kuświk bohaterem

Ostatnia aktualizacja: 27/09/15 17:39, Komentarzy: 0

0
0

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 10. kolejki Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała 3:1 Zagłębie Lubin. Jedynego gola dla Miedziowych strzelił w pierwszej połowie Papadopulos. W drugiej części gry to gospodarze byli stroną przeważającą.

Gospodarze wygrali po raz pierwszy od miesiąca i w końcu zrobili to pod rządami Thomasa von Heesena.

Bohater spotkania: Grzegorz Kuświk (Lechia)
Kuświk w końcu się odblokował i po 831 minutach niemocy strzeleckiej udało mu się wbić dwie bramki, które były dla niego premierowe w barwach gdańskiej ekipy.

Tak padły bramki:

0:1 Papadopulos
Po doskonałej akcji Janusa i dośrodkowaniu w pole karne z pierwszej piłki tuż przy słupku strzelił Papadopulos.

1:1 Kuświk
Krasić przejął piłkę i popędził z nią w pole karne, gdzie dograł do Kuświka. Ten mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza Miedziowych.

2:1 Kuświk
Napastnik gdańszczan pewnie wykorzystał "jedenastkę" podyktowaną za faul na Wojtkowiaku.

3:1 Michał Mak
Mario Maloca próbował strzelać, ale wyszło mu doskonałe podanie do Michała Maka, który z bliska skierował piłkę do pustej bramki.