Przyzwoite noty Błaszczykowskiego za mecz z Napoli

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Fiorentina przegrała dziś w wyjazdowym meczu z Napoli 1:2. 90 minut rozegrał Jakub Błaszczykowski. Polak nie otrzymał najgorszych ocen za ten występ.

W 16 minucie spotkania Błaszczykowski był blisko pokonania Reiny. Jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz Napoli, który uderzenie Kuby wybronił. To była niestety jedyna szansa reprezentanta Polski na zdobycie bramki.

Włoskie portale pokusiły się o wystawienie not piłkarzom obu zespołów. Występ Błaszczykowskiego oceniły przyzwoicie.

Portal forzaitalianfootball.com wystawił polskiemu skrzydłowemu "szóstkę" w dziesięciostopniowej skali za występ z Napoli. Dziennikarze wskazali na znakomity początek meczu w jego wykonaniu, przypomnieli sytuację z interwencją Reiny i napisali, że wpływ Polaka na losy spotkania zostały znacznie ograniczone, kiedy został "absurdalnie" przesunięty przez Paulo Sousę, trenera Fiorentiny, na lewą flankę.

Serwisy takie jak violanews.com i fiorentina.it również oceniły Błaszczykowskiego na "szóstkę", podkreślając jednocześnie jego waleczność. Portal tuttomercatoweb.com z kolei dał naszemu zawodnikowi trochę niższą notę - 5,5.
Źródło: forzaitalianfootball.com/violanews.com/fiorentina.it/tuttomercatoweb.com