PSG mistrzem Francji! Dziewięć goli Paryżan [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13/03/16 16:00, Komentarzy: 8

2
8

Paris Saint Germain pokonało na wyjeździe ES Troyes AC 9:0 w meczu 30. kolejki ligi francuskiej. Dzięki wygranej drużyna prowadzona przez Laurenta Blanca zapewniła sobie mistrzostwo kraju.

Po pierwszej połowie spotkania goście prowadzili 3:0. Bramkarza rywali pokonali Edinson Cavani, Adrien Raboit i Javier Pastore. Po zmianie stron cztery bramki zdobył Zlatan Ibrahimović, jedną Cavani, a samobójcze trafienie zaliczył Matthieu Saunier.

Dzięki czterem trafieniom Ibrahimović umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców. Ma on na swoim koncie 27 goli w lidze. O trzynaście bramek mniej ma drugi strzelec Ligue 1, Edinson Cavani.

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu, PSG ma zapewniony tytuł mistrza kraju. Paryżanie mają 25 punktów przewagi nad drugim w tabeli, AS Monaco. Dla zespołu z Parc des Princes jest to czwarte mistrzostwo Francji z rzędu i szóste w historii. ES Troyes AC po porażce znajduje się na ostatniej pozycji w Ligue 1.

*****

ES Troyes AC - Paris Saint Germain 0:9 (0:3)
Bramki: Cavani 13, 75, Pastore 17, Raboit 19, Ibrahimović 46, 52, 55, 88, Saunier 58-samobój.
Czerwona kartka: Karaboue (74, Troyes).