PSG pokonane! Vive Tauron Kielce w finale Ligi Mistrzów!

MediaPictures.pl/Shutterstock
Vive Kielce pokonało PSG 28:26 i zagra w finale Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Początek spotkania należał do rywali z Francji, którzy po dziesięciu minutach gry prowadzili 6:3. Kielczanie przebudzili się jednak w porę i po kwadransie mieliśmy remis. Kiedy wydawało się, że Polacy wreszcie dopadli przeciwników i będą mogli uspokoić grę, Francuzi odskoczyli na dwa punkty - 7:9, 8:10. Za moment znowu był już jednak remis. Do końca pierwszej połowy raz po raz na prowadzenie wychodzili to szczypiorniści Vive, to zawodnicy PSG. Do szatni oba zespoły schodziły jednak z wynikiem 16:16.

Druga odsłona znakomicie zaczęła się dla Vive. Kielczanie błyskawicznie dwa razy trafili do siatki przeciwników i wyszli na dwubramkowe prowadzenie - 18:16. To były jednak miłe złego początki. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w pewnym momencie stanęli i zupełnie oddali inicjatywę. Zapłacili za to utratą prowadzenia i to teraz Paryżanie kontrolowali grę, utrzymując dwubramkową przewagę - 19:21, 20:22.

Na dziesięć minut przed końcem polscy szczypiorniści zdołali jednak doprowadzić do remisu. Zapowiadała się naprawdę emocjonująca końcówka. Jeszcze w 55 minucie mieliśmy wynik po 24, ale ostatnie słowo należało do Vive. Po niezwykle zaciętym pojedynku drużyna z Kielc sensacyjnie wygrała z PSG 28:26 i zagra w finale Ligi Mistrzów!

Vive Tauron Kielce - Paris Saint-Germain HB 28:26 (16:16)