PSG rozbiło AS Monaco i zagra w finale

ninopavisic/Shutterstock
Piłkarze Paris Saint-Germain rozbili przed własną publicznością AS Monaco 5:0 (2:0) w drugim półfinale Pucharu Francji.

Na Parc des Princes strzelanie rozpoczęło się od koszmarnego błędu Morgana De Sanctisa, który wykorzystał Julian Draxler. Pięć minut później Argentyńczyk Angel Di Maria zagrał precyzyjnie w pole karne do Edinsona Cavaniego i Urugwajczyk efektownym zagraniem piętą podwyższył prowadzenie stołecznej drużyny.

Pięć minut po zmianie stron sytuację gości z Księstwa skomplikował jeszcze bardziej Safwan Mbae, niefortunnie kierując piłkę do własnej bramki. Efektowny sukces przypieczętowali jeszcze po strzałach z bliska Blaise Matuidi oraz Brazylijczyk Marquinhos.

Finałowym rywalem podopiecznych Unaia Emery'ego będzie Angers Sporting Club de l'Ouest, który we wtorek pokonał u siebie En Avant Guingamp 2:0 (1:0). Decydujący o trofeum mecz zaplanowano na 27 maja na Stade de France.