PSG rozbiło Olympique Lyon

Vlad1988/Shutterstock
Piłkarze Paris Saint Germain pokonali u siebie Olympique Lyon 5:1 (2:1) w szlagierowym spotkaniu osiemnastej kolejki francuskiej Ligue 1.

Na Parc des Princes prowadzenie dla gospodarzy uzyskał już po jedenastu minutach gry Zlatan Ibrahimović.

Sześć minut później podwyższył Iworyjczyk Serge Aurier, po kolejnych siedmiu minutach kontaktowego gola dla przyjezdnych zdobył Jordan Ferri. Szesnaście minut po zmianie stron miejscowi odzyskali dwubramkowe prowadzenie za sprawą Urugwajczyka Edinsona Cavaniego.

Efektowny sukces niepokonanych wciąż obrońców tytułu przypieczętowali jeszcze w końcówce Ibrahimovic i Brazylijczyk Lucas. Dla napastnika reprezentacji Szwecji było to już czternaste trafienie w tym sezonie.

Dzięki piętnastej wygranej w sezonie podopieczni Laurenta Blanca umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Siedmiokrotni mistrzowie Francji doznali natomiast szóstej porażki w bieżących rozgrywkach i są na szóstym miejscu w klasyfikacji.