PSG rozbiło rywala w Pucharze Francji! Aż dziewięć bramek, hat-trick Kyliana Mbappe [WIDEO]

Screen/Twitter
Paris Saint-Germain stanęło na wysokości zadania i rozbiło US Revel w Pucharze Francji 9:0. Hat-trickiem popisał się Kylian Mbappe.
Od 1/32 finału swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Francji rozpoczęło PSG. Rywalem ekipy Luisa Enrique było US Revel, które od samego początku skazywano na pożarcie.
Na pierwsze w tym meczu bramki nie było trzeba długo czekać. W 16. minucie rezultat otworzył Kylian Mbappe. Kapitan PSG pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.
Mistrz Francji nie zamierzał oszczędzać rywali i poszedł za ciosem. Po pechowej interwencji na 2:0 trafił Maxence N'Guessan. Obrońca US Revel popełnił błąd przy próbie przecięcia dogrania Nordiego Mukiele. Odbita od niego piłka wpadła obok słupka, nie dając szans bramkarzowi.
Chwilę później bramką na 3:0 popisał się Asensio. Były piłkarz Realu Madryt nie zadowolił się samym trafieniem. Jeszcze przed przerwą zanotował on piękną asystę przy golu Mbappe na 4:0. Podanie Hiszpana było przy okazji ozdobą tego pojedynku.
Marco Asensio w meczu z US Revel w Pucharze Francji
Schemat z 45. minuty został powtórzony zaraz po rozpoczęciu drugiej odsłony. Bramkę na 5:0 po dograniu Asensio znów zdobył Mbappe. 25-latek sfinalizował przy okazji hat-tricka.
Gwiazdor PSG mógł nawet pokusić się o czwarte trafienie. W 70. minucie meczu do rzutu karnego podszedł jednak Goncalo Ramos. Portugalczyk podwyższył na 6:0.
Nie był to jednak koniec strzelania w tym spotkaniu. W 76. minucie gola na 7:0 zdobył Randal Kolo Muani. Kilka chwil później na 8:0 trafił zaś młody pomocnik, Cher Ndour.
Już w doliczonym czasie gry wszelkich formalności dopełnił Kolo Muani. Francuz zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i ustalił jego wynik na 9:0. Wysokie zwycięstwo odniesione przez PSG pozwoliło tej ekipie awansować do 1/16 finału Pucharu Francji.
Piotr Sidorowicz 07 Jan · 22:35