PSG wygrywa z Chelsea! Wejście smoka Cavaniego

PSG pokonało Chelsea 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

W pierwszych minutach zarysowała się spora przewaga mistrzów Francji, którzy jednak nie potrafili przedrzeć się przez szczelne zasieki defensywne rywali. Paryżanie próbowali przede wszystkim strzałów zza pola karnego - Maro Verratti, Lucas Moura czy Zlatan Ibrahimović.

Tymczasem pierwszą dogodną okazję do zdobycia bramki wypracowali sobie goście. W 23 minucie główkował Diego Costa, ale fantastyczną interwencją popisał się Kevin Trapp. Od tego momentu angielski zespół coraz śmielej radził sobie na połowie gospodarzy - próby Pedro oraz Branislava Ivanovicia. W odpowiedzi z kontrą wyszli Paryżanie, lecz uderzenie Angela di Marii minęło bramkę strzeżoną przez Thibauta Courtoisa.

W 38 minucie PSG wyszło na prowadzenie. Z rzutu wolnego strzelał Zlatan Ibrahimović, piłka odbiła się od Johna Obi Mikela, co kompletnie zmyliło belgijskiego golkipera i wpadła do siatki Chelsea.

Kiedy wydawało się, że francuski zespół zejdzie na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem, do wyrównania doprowadził John Obi Mikel. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Willian, podanie przedłużył Diego Costa, a Nigeryjczyk wpakował piłkę do siatki mistrzów Francji.

Od mocnego uderzenia Chelsea zaczęła się druga odsłona. W 49 minucie "The Blues" na prowadzenie mógł wyprowadzić Diego Costa, ale nie wykorzystał on sytuacji sam na sam. Za moment pod drugą bramką uderzał Angel di Maria, lecz Thibaut Courtois wybił piłkę na rzut rożny. Potem z ostrego kąta strzelał Zlatan Ibrahimović. Belg nie dał się jednak zaskoczyć.

Zawodnicy PSG mieli przewagę, częściej atakowali, ale nic z tego nie wynikało. Anglicy natomiast byli świetnie zorganizowani w defensywie.

W 77 minucie groźną kontrę wyprowadzili podopieczni Guusa Hiddinka. 60 sekund później było 2:1 dla PSG. Doskonałe podanie Angela di Marii wykorzystał Edinson Cavani - wszedł na boisko raptem trzy minuty wcześniej - który uderzeniem z ostrego kąta pokonał Thibauta Courtoisa.

W kolejnych minutach to Paryżanie nadal mieli inicjatywę. Chelsea atakowała sporadycznie, rzadko goszcząc na połowie przeciwnika. Pod jedną i drugą bramką nie działo się już wiele i spotkanie zakończyło się zwycięstwem PSG 2:1. W tej rywalizacji jednak wszystko jest jeszcze możliwe.