PSG z Pucharem Ligi Francuskiej! Mistrz Francji rozbił AS Monaco

charnstir/Shutterstock
Piłkarze Paris Saint-Germain pokonali w Lyonie zespół AS Monaco 4:1 (2:1) w finale Pucharu Ligi Francuskiej.

Na murawie Parc Olympique Lyonnais całe zawody w szeregach zespołu z Księstwa zaliczył Kamil Glik.

Prowadzenie ekipie z Paryża zapewnił już po czterech minutach gry Julian Draxler. Niemiec skierował piłkę do pustej bramki po zagraniu od Angela Di Marii.

Wyrównał pięknym uderzeniem pod poprzeczkę Thomas Lemar, ale tuż przed przerwą mistrzowie Francji odzyskali przewagę. Tym razem to Draxler wypatrzył w polu karnym Di Marię i Argentyńczyk sprytnym płaskim strzałem nie dał szans golkiperowi rywali.

Dziesięć minut po zmianie stron Marco Verratti kapitalnie dośrodkował do Edinsona Cavaniego i Urugwajczyk efektownym wolejem praktycznie rozstrzygnął losy konfrontacji.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Di Maria znakomitą szarżą wdarł się w pole karne ekipy z Księstwa i zagrał do Cavaniego, który mocnym uderzeniem od poprzeczki przypieczętował sukces podopiecznych Unaia Emery'ego.

Dla zespołu znad Sekwany to czwarty z rzędu i siódmy w historii triumf w tych rozgrywkach. Wcześniej wygrywał je w latach 1995, 1995, 2008, 2014, 2015 i 2016.