PSG znowu dało show! Efektowne zwycięstwo bez Neymara i Messiego w rolach głównych [WIDEO]

Screen Twitter
PSG rozbiło Auxerre 5:0 (1:0) w ostatniej kolejce Ligue 1 przed mundialem w Katarze. Tym samym "Paryżanie" mają pięć punktów przewagi nad drugim RC Lens.
PSG szybko rozpoczęło kanonadę w niedzielnym meczu. Już w 11. minucie do siatki trafił Mbappe, który rozwiązał worek z bramkami. Na uwagę w tej sytuacji zasługuje również podanie Messiego, który zaliczył asystę drugiego stopnia.
W 17. minucie goście mogli niespodziewanie doprowadzić do remisu. Pod pole karne PSG dostał się Niang, uderzył, lecz interwencję zdołał zanotować Donnarumma. Było to ostatnie ciekawe wydarzenie w pierwszej połowie. Strzelecki festiwal rozkręcił się dopiero po zmianie stron.
W 51. minucie prowadzenie "Paryżan" podwyższył Soler. Świetnie podanie do Hiszpana zaliczył Mendes, który otworzył mu drogę do bramki.
Pięć minut później było już 3:0. Tym razem błysnął Hakimi, który solową akcją zniszczył defensywę bezradnego Auxerre.
W 66. minucie blisko szczęścia był Messi, lecz Argentyńczyk obił jedynie poprzeczkę. Niedługo później on i niewidoczny dziś Neymar zeszli z boiska zastąpieni przez Sarabię oraz Ekitike.
Młody Francuz okazał się postacią kluczową dla końcowego wyniku niedzielnego spotkania. W 81. minucie skutecznie dograł do Sanchesa, natomiast w 84. wykorzystał fatalny błąd obrony przyjezdnych i przypieczętował okazałe zwycięstwo.
Ostatecznie PSG wygrało dziś aż 5:0 (1:0). Obecnie "Paryżanie" są na pierwszym miejscu w tabeli i mają pięć punktów przewagi nad drugim RC Lens.
Hubert Kowalczyk13 Nov 2022 · 14:52