PSV lepsze od Twente, ADO Den Haag wygrywa z Cambuur

Piłkarze PSV Eindhoven wygrali przed własną publicznością z Twente Enschede 4:2. ADO Den Haag natomiast pokonało na własnym stadionie Cambuura Leeuwarden 2:1 w spotkaniu 19. kolejki ligi holenderskiej. Dla gości była to trzecia porażka z rzędu.

Jednym z bohaterów w meczu PSV był Hector Moreno, który zdobył dwie bramki. Meksykanin wpisał się na listę strzelców w 21. i 23. minucie gry. Pozostałe trafienia dla gospodarzy zanotowali Luciono Narsingh oraz Florian Jozefzoon. Warto zaznaczyć, że trzema asystami popisał się Andres Guardado. Bramki dla gości strzelali Jari Oosterwijk i Chinedu Ede.

PSV zajmuje aktualnie drugą pozycję w tabeli Eredivisie. Podopieczni Phillipa Cocu mają na swoim koncie 44 punkty, z kolei Twente zdobyło do tej pory 16 "oczek" i znajduje się na 16. miejscu.

W spotkaniu ADO Den Haag pierwszego gola zdobył Cambuur. W 14. minucie gry na listę strzelców wpisał się Sander van de Streek, któremu asystował Bartholomew Ogbeche. Po przerwie dwie bramki dla zespołu z Hagi strzelił Mike Havenaar. Japończyk pokonał bramkarza rywali w 53. i 56. minucie gry. 28-latek w bieżącym sezonie ma na swoim koncie dziesięć trafień w Eredivisie.

Dzięki wygranej ADO Den Haag awansowało na jedenaste miejsce w tabeli. Cambuur po porażce jest na przedostatniej pozycji w lidze. Ma pięć punktów przewagi nad De Graafschap.