Puchar Davisa: Kubot i Matkowski wygrali, Polska prowadzi

Rena Schild/Shutterstock
Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali Słowaków Andreja Martina oraz Igora Zelenaya 3:0 (6:3, 6:4, 6:4). Dzięki temu zwycięstwu Polska prowadzi w rywalizacji barażowej o Grupę Światową Pucharu Davisa ze Słowacją 2:1.

Wczorajszy dzień rywalizacji polsko-słowackiej zakończył się remisem 1-1. Najpierw swój mecz przegrał Michał Przysiężny z Martinem Kliżanem, a potem Jerzy Janowicz wygrał z Norbertem Gombosem. Dzisiaj do rywalizacji stanęli debliści.

Kubot i Matkowski bez większych problemów pokonali przeciwników ze Słowacji. Polacy na tle niżej notowanego rywala zaprezentowali doskonałą grę, a pojedynek zakończyli w trzech setach. Cały mecz trwał godzinę i 43 minuty.

Jutro Jerzy Janowicz zmierzy się z Martinem Kliżanem, a Michał Przysiężny zagra z Norbertem Gombosem.