Puchar Ligi Portugalskiej dla Benfiki. Grad goli w finale

Ostatnia aktualizacja: 21/05/16 08:36, Komentarzy: 0

0
0

Benfica Lizbona pokonała Maritimo Madeira 6:2 w finale Pucharu Ligi Portugalskiej. Spotkanie rozegrane zostało na Estadio EFAPEL w Coimbrze.

Po pierwszej połowie spotkania stołeczna drużyna prowadziła 3:1. Gole dla Benfiki zdobyli Jonas i Kostas Mitroglu (dwa), a bramkę dla Maritimo strzelił Joao Diogo. Po przerwie trafienia dla zespołu z Lizbony zaliczyli Nicolas Gaitan, Jardel i Raul Jimenez, a gola dla drużyny z Madeiry zdobył Fransergio.

Dla Benfiki jest to drugie trofeum w tym sezonie. Wcześniej piłkarze Rui Vitorii zdobyli mistrzostwo kraju.

"Orły" są najbardziej utytułowaną drużyną w Portugalii. Mają na swoim koncie 35 mistrzostw kraju, 25 Pucharów Portugalii i 7 Pucharów Ligi.

*****
Finał Pucharu Ligi Portugalskiej:
Maritimo Madeira - Benfica Lizbona 2:6 (1:3)
Bramki: Diogo 45+1, Fransergio 82-karny - Jonas 11, Mitroglu 18, 38, Gaitan 77, Jardel 90+1, Jimenez 90+2-karny.