Puchar Polski: Pewne zwycięstwo Śląska

asinfo
Śląsk Wrocław odniósł pewne zwycięstwo w wyjazdowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski ze Stomilem Olsztyn 4:1 (3:1) i awansował do kolejnej rundy rozgrywek.

Pierwszą bramkę dla gości już w 7. minucie gry zdobył Piotr Celeban, który wykorzystał dośrodkowanie Petera Grajciara i uderzeniem głową pokonał bramkarza Stomilu. Chwilę później Kamil Biliński strzałem z bliskiej odległości podwyższył prowadzenie Wrocławian. W 22. minucie kontaktowego gola dla piłkarzy gospodarzy zdobył po rzucie rożnym Rafał Remisz.

Po tym trafieniu nadzieje Olsztynian lekko odżyły, ale już po zaledwie czterech minutach ponownie mieli dwubramkową stratę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Grajciar, który popisał się indywidualną akcją. Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego kolejnego gola dla Śląska zdobył Flavio Paixao. Portugalczyk skutecznie dobił uderzenie Jacka Kiełba. Wynik spotkania z rzutu karnego ustalił w doliczonym czasie gry Mateusz Machaj.

Wrocławianie w kolejnej rundzie Pucharu Polski zmierzą się 23 września ze zwycięzcą czwartkowego spotkania Miedź Legnica - Podbeskidzie Bielsko-Biała

****

Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław 1:5 (1:3)
Remisz 22 – Celeban 6, Biliński 12, Grajciar 26, Paixao 76, Machaj 90-k

Stomil: Skiba – Bucholc, Remisz, Czarnecki, Ratajczak, Paweł Głowacki, Meschia (59 Piotr Głowacki), Lech (65 Trzeciakiewicz), Nishi, Suchocki, Łukasik (46 Szymonowicz)
Śląsk: Wrąbel - Dankowski (70 Zieliński), Celeban, Kokoszka, Pawelec - Hołota, Danielewicz, Gecov (80 Machaj) - Paixao, Biliński (55 Kiełb), Grajciar