Puchar Rosji: Amkar w półfinale, grał Janusz Gol

Amkar Perm z Januszem Golem w podstawowym składzie pokonał u siebie Dynamo Moskwa 3:1 (2:0) w ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu piłkarskiego Pucharu Rosji.

Na Stadionie Zwiezda gospodarze dwie bramki zdobyli jeszcze przed przerwą, kiedy to do siatki rywali trafili Aleksandr Prudnikow i Nikołaj Zajcew.

Siedem minut przed końcem meczu zmieniony został Gol. Pomocnik reprezentacji Polski w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

Cztery minuty później kontaktową bramkę dla przyjezdnych zmniejszył Białorusin Stanisłau Drahun, ale już w doliczonym czasie gry awans i sukces ekipy znad Uralu przypieczętował jeszcze z rzutu karnego Alikhan Szawajew.

Wcześniej awans do półfinałów wywalczyły również Zenit Sankt Petersburg, CSKA Moskwa i FK Krasnodar.