Puchar Rosji: Grał Gol, Urał wyeliminował po karnych Amkar

Tomasz Bidermann/Shutterstock
Amkar Perm przegrał przed własną publicznością po rzutach karnych z Urałem Jekaterynburg 2:4 w drugim środowym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Rosji. Po 120 minutach gry było 1:1.

Całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył w tym meczu Janusz Gol. Goście prowadzili do przerwy po trafieniu Argentyńczyka Pablo Fontanello, ale szesnaście minut przed końcem wyrównał Roland Gigołajew.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięta i o awansie gości zdecydowały lepiej wykonywane "jedenastki". Wcześniej do ćwierćfinału przebił się również Sibir Nowosybirsk, który po dogrywce pokonał na wyjeździe Jenisiej Krasnojarsk 3:2.

* * * * * *
Amkar Perm - Urał Jekaterynburg 1:1 (1:1, 0:1), karne 2:4.
Bramki: Gigołajew 74 - Fontanello 38.
Rzuty karne wykorzystane: Zanew, Jovicić - Czanturia, Fontanello, Podoksenow, Lungu.