Puchar Węgier: Ferencvaros drugim finalistą

Fmvh, wikipedia
Ferencvaros Budapeszt pokonał u siebie zespół Debreceni VSC 3:0 (1:0) w rewanżowym spotkaniu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Węgier. W pierwszym meczu tych drużyn padł bezbramkowy remis.

Na Groupama Arena goście już po osiemnastu minutach gry stracili jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartkę ujrzał Istvan Verpecz.

Osłabienie rywali miejscowi wykorzystali cztery minuty później, kiedy to na listę strzelców wpisał się Zoltan Gera, wykorzystując rzut karny.

Znany z angielskich boisk doświadczony napastnik jedenaście minut przed końcem podwyższył prowadzenie, a zwycięstwo i awans stołecznej drużyny do finału przypieczętował w samej końcówce Dominik Nagy. Przeciwnikiem Ferencvarosu w tym starciu będzie Ujpest Football Club.