Puchar Włoch: Genoa zagra z Lazio o ćwierćfinał

Ostatnia aktualizacja: 01/12/16 21:12, Komentarzy: 0

0
0

Genoa CFC pokonała u siebie Perugia Calcio 4:3 (2:2, 2:0) w pierwszym czwartkowym spotkaniu 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Włoch.

Na Stadio Luigi Ferraris gospodarze jeszcze przed przerwą szybko objęli dwubramkowe prowadzenie, ale przyjezdni po zmianie stron odrobili straty i doprowadzili do dogrywki.

W niej najpierw swojego drugiego gola w tych zawodach zdobył Macedończyk Goran Pandew, a cztery minuty przed końcem podwyższył na 4:2 Serb Nikola Ninkovic.

W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zespołu z Umbrii zmniejszył jeszcze Francesco Di Nolfo, ale na więcej drużyna z portowego miasta już rywalom nie pozwoliła.

Ekipa z Ligurii w kolejnej rundzie rozgrywek zmierzy się na wyjeździe przeciwko Lazio Rzym.

* * * * * *
Genoa CFC - Perugia Calcio 4:3 (2:2, 2:0)
Bramki: Simeone 3, Pandew 37, 100, Ninkovic 116 - Bianchi 53, Drole 63, Di Nolfo 120+1.