Puchar Włoch: Polski pojedynek w 1/8 finału

Ostatnia aktualizacja: 04/12/15 07:48, Komentarzy: 0

0
0

W czwartkowym pojedynku 1/16 finału Pucharu Włoch Carpi Kamila Wilczka pokonało drugoligową Vicenzę Calcio (2:1). Polak spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

W tym sezonie były zawodnik Piasta Gliwice wystąpił w trzech pierwszych spotkaniach włoskiej ekipy. W pojedynku 2. kolejki Serie A z Interem Mediolan (2:1) wybiegł na boisko w podstawowym składzie. Później doznał jednak kontuzji i musiał pauzować przez ponad miesiąc. I chociaż z jego zdrowiem wszystko już jest w porządku, trener wciąż nie korzysta z jego usług.

Od 60. minuty Carpi grało w przewadze jednego zawodnika, bowiem czerwoną kartką ukarany został Samprisi. Karnego podyktowanego po jego faulu, na bramkę zamienił Boriello.

W 1/8 finału ekipa Wilczka zmierzy się z Fiorentiną, której barwy reprezentuje Jakub Błaszczykowski.

W drugim czwartkowym starciu Cagliari Calcio po golu Marco Sau w 36. minucie pokonało Sassuolo. Bartosz Salamon, który jest zawodnikiem lidera Serie B, nie zagrał jednak w tym meczu.

Przypomnijmy, że Polak cały poprzedni sezon spędził w Pescarze, ale po okresie wypożyczenia klubu nie było stać na wykupienie jego karty. Przez to za 1,2 miliona euro trafił do Cagliari Calcio.