Puszcza wyeliminowała Koronę z Pucharu Polski

Ostatnia aktualizacja: 09/08/16 20:03, Komentarzy: 2

0
2

Puszcza Niepołomice wywalczyła awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Drużyna prowadzona przez Tomasza Tułacza pokonała Koronę Kielce po serii rzutów karnych.

Regulaminowy czas gry na stadionie w Niepołomicach zakończył się bezbramkowym remisem. W dogrywce gola dla gości strzelił Vanja Marković, ale pięć minut później do wyrównania doprowadził Kamil Łączek. W serii rzutów karnych lepiej spisała się drużyna z 2. ligi, która wygrała 3:2.

Zespół z LOTTO Ekstraklasy od 103. minuty spotkania musiał grać w osłabieniu. Czerwoną kartkę obejrzał wtedy Dmitrij Wiechowcow.

W 1/8 finału Pucharu Polski rywalem Puszczy będzie zwycięzca dwumeczu, w którym Piast Gliwice zmierzy się z Lechią Gdańsk. Obie drużyny zagrają ze sobą 24 sierpnia.