betclic

PZPN rozwiązał kontrakt Cierzniaka z Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 02/03/16 14:25, Komentarzy: 1

0
1
Fot. asinfo

Radosław Cierniak nie jest już piłkarzem Wisły Kraków. Kontrakt piłkarza z klubem rozwiązała Izba ds. Rozwiązywania Sporów przy PZPN.

Na wyrok nałożono rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że Cierzniak może natychmiast zostać piłkarzem Legii Warszawa. 32-letni bramkarz zawarł już kontrakt z tym klubem, ale będzie on obowiązywał od 1 lipca tego roku.

To właśnie ten fakt był przyczyną kłopotów, w które Cierzniak popadł w Wiśle. Bramkarz został zesłany do klubowych rezerw. Oficjalnie po to, by dojść do optymalnej formy. Cierzniak nie miał jednak wątpliwości, że to rodzaj zemsty i zgłosił sprawę do PZPN.

W sprawie miał zeznawać Tadeusz Pawłowski, który do niedawna był trenerem Wisły. Według nieoficjalnych informacji miał przedstawić wersję korzystną dla zawodnika, co było jedną z przyczyn jego dymisji. Ostatecznie 62-letni szkoleniowiec nie pojawił się na posiedzeniu Izby. Wisłę reprezentowali tylko jej prawnicy. W sprawie przesłuchany został jednak tylko Cierzniak i na podstawie tych zeznań Izba zadecydowała o rozwiązaniu jego kontraktu z krakowskim klubem.
Źródło: sport.pl
Dodaj komentarz
Senior
pryszczata_bestia
Zarejestrowany od: 1279 dni
Ilość komentarzy: 728
Oceny: +3944
Kibicuje:
Warta Poznań Wigry Suwałki
03.03.2016 / 11:47:51
Jeśli to prawda to wielki szacun dla Pawłowskiego... na chłodno, jeśli piłkarzowi zostaje pół roku i nie przedłuża kontraktu to wiadomo że odejdzie za darmo, więc czy nie lepiej zarobić pare groszy na sprzedaży i oszczędzić na wypłatach...?

Tabela