betclic

PZPN utrzymał kary nałożone na Lecha

Ostatnia aktualizacja: 28/06/16 15:40, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej odrzuciła odwołania Lecha Poznań oraz Rzecznika Prawa Związkowego PZPN. Kary nałożone na Lecha po majowym finale Pucharu Polski zostały utrzymane w mocy.

Przypomnijmy: majowy mecz był kilka razy przerywany z powodu użycia przez kibiców środków pirotechnicznych. Fani Lecha rzucali race na boisko. Jedna z nich uderzyła Arkadiusza Malarza z Legii.

Zgodnie z karami nałożonymi przez PZPN, Lech przez rok będzie rozgrywał domowe mecze Pucharu Polski bez udziału publiczności. Klub ukarano też rocznym zakazem wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na wyjazdowe mecze Pucharu Polski. Ponadto Lech musi zapłacić karę pieniężną w wysokości 250 tysięcy złotych. Grzywnę nałożono też na Legię, która za zachowanie swoich kibiców zapłaci karę w wysokości 100 tysięcy złotych.

Od tych decyzji złożono dwa odwołanie. Lech wnioskował o zmniejszenie wymiaru kary, Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego PZPN - jej zwiększenie. Ostatecznie Najwyższa Komisja Odwoławcza postanowiła utrzymać kary w wysokości zasądzonej w pierwszej instancji.
Źródło: onet.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!