betclic

Radoslav Latal: Wynik nie ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 15/01/16 16:20, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Piast Gliwice ma już za sobą pierwszy mecz kontrolny w 2016 roku. Jak przyznał tuż po tym spotkaniu opiekun Piastunek, Radoslav Latal ostateczny rezultat nie był dla niego sprawą priorytetową.

Niebiesko-czerwoni pokonali Pniówek Pawłowice Śląskie 2:1 (0:1). Na listę strzelców po stronie gliwickiego zespołu wpisywali się odpowiednio Kamil Vacek, który na gola zamienił rzut karny, oraz Josip Barisić.

- Był to pierwszy mecz podczas zimowego okresu przygotowawczego. W ostatnich dniach drużyna ciężko pracowała, więc traktowaliśmy ten sparing jako jednostkę treningową. Wynik nie był dla mnie ważny, natomiast cieszę się przede wszystkim z tego, że obyło się bez kontuzji – przyznał trener lidera Ekstraklasy, cytowany przez "piast-gliwice.eu".

- Druga połowa była lepsza od pierwszej. Wygraliśmy, ale – tak jak powiedziałem wcześniej – wynik nie miał dla mnie znaczenia. Chłopcy mieli ten mecz po prostu wybiegać. Jeszcze przed nami dużo pracy oraz jeden sparing przed wylotem do Alicante. Zagramy z Sigmą Ołomuniec i ten sparing będzie dla mnie już ważniejszy pod względem piłkarskim, ale i taktycznym – kontynuował.

- Dałem pograć kilku młodzieżowcom, którzy z nami trenowali w ostatnich dniach. Jestem zadowolony z ich postawy. Ciężko pracowali i dlatego otrzymali szansę pokazania się w sparingu. Myślę, że niektórzy z nich pojadą z pierwszą drużyną na zgrupowanie do Hiszpanii
– dodał.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela