Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju w Sydney

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju WTA w Sydney. Polka wygrała z Christiną McHale 7:6, 6:1.

Spotkaniu towarzyszyło spore zamieszanie - jego początek został opóźniony o grubo ponad dwie godziny, zmieniono kort, na którym zmierzyły się obie tenisistki, a sam mecz został przerwany z powodu opadów deszczu.

Bardziej zacięta była pierwsza partia. Do rozstrzygnięcia niezbędne było rozegranie tie-breaka. Zdecydowanie lepsza w decydujących wymianach była Polka, która straciła tylko jeden punkt. Grę zakończyła efektownie - posłała rywalce asa serwisowego.

W drugim secie Radwańska panowała na korcie. Rywalka była jej w stanie urwać tylko jednego gema. Polka grała pewnie, zwyciężała nawet w wymagających wymianach i wykorzystała czwartą piłkę meczową.

Ćwierćfinałową rywalką Radwańskiej będzie China Ying-Ying Duan. Niedawno Polka wygrała z nią na turnieju w Shenzhen.
Źródło: sport.interia.pl