Radwańska awansowała do III rundy Roland Garros

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska wygrała z Caroline Garcią w II rundzie Roland Garros.

Polka grała z reprezentantką gospodarzy, ale nie dała miejscowym kibicom zbyt wielu powodów do nadziei, że to ich rodaczka awansuje dalej. Choć na samym początku dała się przełamać rywalce, kolejne dwa gemy wygrała i potem już kontrolowała przebieg seta.

Garcii nie udało się kolejne przełamanie, za to krakowiance - jak najbardziej, od stanu 2:2 nie pozwoliła rywalce urwać sobie gema i wygrała 6:2.

Nauczona doświadczeniem z pierwszego seta, w drugiego Radwańska weszła już zdecydowanie mocniej - wygrywając trzy pierwsze gemy! Przy stanie 0:3 Garcia wygrała swoje podanie, ale potem Polka odpowiedziała tym samym i znów prowadziła trzema gemami.

Ale wtedy przeciwniczka przełamała naszą tenisistkę i zrobiło się już tylko 3:4. Potem jednak podwójny błąd serwisowy Garcii sprawił, że zrobiło się 3:5.

Radwańska tej okazji z rąk nie wypuściła - przegrała następnego gema, ale w kolejnym była lepsza, w efekcie wygrała set i mecz, tym samym awansując do III rundy turnieju.