Radwańska bez finału. Nie dała rady Wozniackiej

Ostatnia aktualizacja: 24/09/16 08:22, Komentarzy: 2

0
2

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale turnieju WTA w Tokio. Polka przegrała półfinałowy pojedynek z Caroline Wozniacki 6:4, 5:7, 4:6.

Mecz od początku był bardzo zacięty. Do stanu 3:3 obie zawodniczki wygrywały przy swoich podaniach. Jako pierwsza serwis rywalki przełamała Wozniacki, ale to było wszystko, na co było ją stać w pierwszej partii. Zaczęła popełniać sporo błędów, co świetnie wykorzystała Radwańska. Polka wygrała trzy kolejne gemy i całego seta.

Drugą partię lepiej zaczęła Radwańska, która prowadziła już 3:1. Wtedy do gry wróciła Wozniacki. Dunka wygrała dwa gemy i gra zaczęła się w zasadzie od nowa.

Wydawało się, że końcówkę seta lepiej rozegra Radwańska, która wykorzystała kolejne błędy rywalki i doprowadziła do stanu 5:3. Polka zwycięstwo w całym meczu miała na wyciągnięcie ręki, ale nie potrafiła wykorzystać szansy. Znów lepiej zaczęła grać Wozniacki. Dunka wyraźnie się przebudziła, wygrała cztery kolejne gemy i doprowadziła do trzeciego seta.

Lepiej zaczęła go Wozniacki, która kontynuowała dobrą passę i wygrała otwierającego gema. Później do głosu doszła Radwańska. Polka wygrała trzy odsłony z rzędu. Była też blisko sięgnięcia po czwartego gema - prowadziła w nim już 30:0, ale nie wykorzystała tej przewagi i własnego serwisu. Znów do głosu doszła Wozniacki, która doprowadziła do stanu 3:3.

Końcówka należała już do Dunki, która lepiej zniosła trudy blisko trzygodzinnego pojedynku. Radwańska miała swoje problemy, fizjoterapeutka zajmowała się jej prawą nogą, ale te zabiegi nie pozwoliły na sukces w meczu. Polka walczyła, jak w całym meczu popisywała się kapitalnymi zagraniami, ale Wozniackiej nie dała rady. Decydującego seta przegrała 4:6.
Źródło: sport.tvp.pl