Radwańska lepsza w "polskim" meczu

Tony Bowler / Shutterstock.com
W II rundzie US Open Agnieszka Radwańska okazała się lepsza od Magdy Linette.

Linette, która w poprzedniej rundzie wyeliminowała Urszulę Radwańską, starszej z sióstr nie potrafiła już się przeciwstawić. Mecz zaczęła od czterech straconych gemów, a pierwszego przełamania Radwańska dokonała tracąc tylko jeden punkt.

Ostatecznie set został wygrany przez Radwańską 6:3, bo rywalka z kolejnymi gemami nabrała nieco pewności siebie, pokusiła się nawet o parę asów. Z podobną werwą zaczęła drugiego seta, ale szybko okazało się, że sił wystarczyło tylko na pierwszego gema. Od stanu 1-0 straciła pięć kolejnych gemów i nieco emocji zafundowała kibicom tylko w końcówce.

Przy stanie 40-0 dla Radwańskiej Linette zaryzykowała, zagrała odważnie i... wygrała pięć kolejnych piłek. Zrobiło się 5-2 w gemach, ale to już był koniec możliwości Linette. Radwańska wygrała następnego seta, w całym pojedynku triumfując 6:3, 6:2.