Radwańska nie dała rady Szarapowej

Jimmie48 Photography / Shutterstock.com
Agnieszka Radwańska turniej WTA Masters w Singapurze zaczęła od porażki z Marią Szarapową.

Polka gra w Grupie Czerwonej prestiżowej imprezy z udziałem ośmiu najlepszych tenisistek sezonu, gdzie poza nią i Szarapową są jeszcze Flavia Penneta oraz Simona Halep.

Pierwszy set był niezwykle zacięty, obie tenisistki wygrywały swoje podania. Obserwowaliśmy wiec kolejne remisy, aż do stanu 4:4. Wtedy Szarapowa popełniła dwukrotny błąd przy swoim serwisie, następnie Radwańska popisała się pięknym zagraniem po linii, potem rywalka znów popełniła błąd i stało się - przełamanie dla Polki!

Ostatni gem był już praktycznie formalnością, krakowianka miała przy własnym serwisie dwie piłki setowe i już pierwszą z nich wykorzystała.

W drugą partię lepiej weszła Rosjanka. Wygrała pierwsze dwa własne serwisy, a między nimi przełamała jeszcze Polkę m.in. przez błąd Radwańskiej, która w pewnym momencie trafiła w siatkę. Było 0-3, potem jednak krakowianka wygrała swoje podanie, ale to samo zrobiła Szarapowa i wynik brzmiał 1-4.

Wtedy do odrabiania strat ruszyła nasza tenisistka. Wygrała swój serwis, potem przełamała rywalkę w bardzo dobrym stylu - miała aż trzy break-pointy, jeden z nich wykorzystała i wydawało się, że wróciła do gry, było już tylko 3-4. Niestety kolejne podanie Radwańskiej znów zostało przełamane, własny serwis Szarapowa wygrała, zwyciężając ostatecznie tego seta 6-3 i doprowadzając do remisu w całym meczu.

W decydującym secie Szarapowa już przy stanie 1-1 przełamała Radwańską, a dzięki swojemu serwisowi w kolejnym gemie wyszła na prowadzenie 3-1.

Następnie świetny gem zagrała Polka, oddając rywalce zaledwie punkt. Bliska wyrównania była w kolejnym gemie, ale w grze na przewagi lepsza okazała się Rosjanka i zrobiło się już 2-4.

Następnie przy serwisie Radwańskiej wydawało się, że nasza reprezentantka pogodziła się z porażką. Przegrała trzy pierwsze piłki, na szczęście przebudziła się, wygrywając kolejne trzy, doprowadzając do gry na przewagi. Wtedy jednak zawiódł ją serwis, z którym Szarapowa bez problemu sobie poradziła. Stan meczu: 2-5 i Rosjanka przed wielką szansą na zwycięstwo w swoim pierwszym meczu turnieju...

...które stało się faktem. Szarapowa najpierw wprawdzie przegrała własny serwis, a potem również podanie Radwańskiej, ale mimo dzielnej postawy kolejnego gema Polka już przegrała, a tym samym seta i przy okazji cały mecz.

Agnieszka Radwańska - Maria Szarapowa 1:2 (6:4, 3:6, 4:6)