Radwańska odpadła w pierwszej rundzie

Christopher Johnson, wikicommons
Agnieszka Radwańska odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA W Cincinnati.

Polska tenisistka przegrała 6:4, 3:6, 1:6 ze Słowaczką Anną Schmiedlovą, która do turnieju głównego przedostała się z kwalifikacji.

Radwańska wygrała tylko pierwszego seta. Świetnie grała w defensywie, dzięki czemu obroniła wiele trudnych piłek. Rozstrzygała na swoją korzyść także większość dłuższych wymian. Całą partię zakończyła asem serwisowym.

Później było jednak znacznie gorzej. Do głosu doszła Słowaczka. W dodatku na początku piątego gema Radwańska poprosiła o przerwę medyczną. Grę utrudniał jej odcisk na palcu prawej dłoni. W ósmym gemie krakowianka obroniła dwie piłki setowe, ale nie była w stanie odwrócić losów tego seta, przegrywając 3:6.

Ostatni set nie miał wielkiej historii. Radwańska była bezradna w starciu z dobrze grającą rywalką i przegrała cały mecz.